Pinterest’te Ban Yememek İçin Ne Yapmak Gerekir?

.
Pinterest’te Ban Yememek İçin Ne Yapmak Gerekir?
Pinterest’te Ban Yememek İçin Ne Yapmak Gerekir?


Pinterest’te Ban Yememek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Pinterest genel olarak Türkiye de diğer sosyal medya siteleri kadar yaygın olarak kullanılmasa da bloggerlar, web site sahipleri tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Pinterestte yapılan paylaşımlar diğer sosyal medya sitelerine oranla daha hızlı bir şekilde arama motorlarında indexlenmektedir, bu da blogger ve web site sahiplerinin daha büyük kitlelere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır.

Pinterest bazı yanlış paylaşımlar ve kullanım yapan hesapları tespit ettiğinde  banlamaktadır. Bu yazıda hesapların banlanmasına en çok neden olan şeyler altta  nedenleriyle birlikte listelenmiştir.

Spam paylaşımlar yapmak

Ban yememek için pin to pin gibi işlemler ile spam paylaşımlar yapmamanız gerekmektedir bu yöntemleri kullananların hesapları artık Pinterest tarafından hızlı bir şekilde algılanarak banlanmakta yada kapatılmaktadır.


Takip sayısı sınırını aşmak

Pinterest kullanıcılar için günlük belirli bir takip sınırı getirmiştir, bu sınırı aştığınızda hesabınız ilk olarak yeni takiplere kapatılır tekrar aynı şekilde daha fazla takipçi kazanmak için tanımadığınız hesapları takip etme sınırını aştığınızda hesabınız banlanır yada kapatılır.


Telif hakkı içeren paylaşımlar yapmak

Başkalarının sahip olduğu içerikleri hesabınızda paylaştığınızda eğer içerik sahibi şikayette bulunursa bu içerik hesabınızdan silinir tekrardan aynı davranışlarda bulunduğunuzda daha fazla şikayet alırsanız hesabınız kapatılabilir.

Aynı adres üzerinden sürekli paylaşım yapmak

Blogunuzdaki içerikleri sürekli paylaşım butonları yardımıyla Pinterestte paylaştığınızda paylaşımlarınızın spam olarak algılanmasına neden olabilirsiniz,sürekli bu yöntem ile paylaşım yapmak yerine görseli doğrudan Pintereste yükleyerek paylaşım yapmanız daha sağlıklı olacaktır.


#etiketler
-Pinterest’te Ban Yememek İçin Ne Yapmak Gerekir?
-Pin to pin
-Pinterest ban


Yorumlar

Yorum Gönder

⚫SİTE İÇERİKLERİNİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status