Google adsense ile nasıl para kazanılır? Adsense ile para kazanma yöntemleri

.

Google adsense ile nasıl para kazanılır
Google adsense ile nasıl para kazanılır


 Adsense ile para kazanma yöntemleri


Google adsense web sitesi sahiplerinin ve bloggerların kullandığı para kazanma araçlarının en başında gelenlerindendir hemen hemen bütün site ve blog sahipleri para kazanmak için Google adsenseyi kullanarak para kazanmaya çalışmıştır.


Google adsense nedir?

Adsense Google ın geliştirmiş olduğu reklam verenlerin reklamlarını, website sahiplerinin ve bloggerların belirli bir ücret karşılığında sitelerine ekleyerek para kazanmalarını sağlayan ücretsiz bir araçtır. Google adsense yi Google ın belirlemiş olduğu reklam yayınlama koşullarını sağlayan tüm kullanıcılar web sitelerinde veya  bloglarında kullanabilirler.

Google adsense reklam gösterim ve tıklama oranına göre ödeme yapar, elde edilen gelirin yüzde yetmiş kadarını reklamı yayınlayan yayıncı, yüzde otuz kadarını da Google alır.

Google adsense den daha çok para kazanmak için yanıltıcı reklam tıklamaları ve gösterimi yapanlar banlanırlar ve adsenseyi kullanamazlar.

Adsense gibi birçok reklam yayınlama aracı bulunmaktadır Google adsenseyi onlardan ayıranlar ise kullanımının kolay olması,bir Google ürünü olması,güvenilir olması,para kazanma oranının daha yüksek olması gibi birçok özellik sayabiliriz.

Web site ve bloglarda Adsense ile para kazanabildiğiniz gibi mobil uygulamalarda, oyunlarda ve Youtube da da para kazabilirsiniz.

Google adsenseye web siteniz veya blogunuz için ilk kayıtta blogunuzun Adsensenin belirlemiş olduğu içerik yeterllik, uygunluk ,özgünlük gibi şartları taşıması gerekmektedir bu özellikleri taşımayan bloglar adsense onayı alamazlar bu yüzden Google adsense diğer reklam yayınlama araçlarına göre biraz daha katı kurallara sahiptir.


Adsenseye kayıt olmak

Adsenseye kayıt işlemi oldukça kolaydır,eğer kullanmakta olduğunuz bir Gmail veya Google hesabınız var ise bu linki https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/ tarayıcınızda açarak giriş yapabilirsiniz, Google hesabınız yoksa da yine üstteki linki kullanarak adsense yeni kayıt bölümünden hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Hesabınızı açtıktan sonra site ekle bölümünden site adresinizi ekleyerek onaya gönderebilirsiniz onay işlemi normal şartlarda 2,3 gün sürmektedir eğer siteniz adsense için uygun değilse bu süre uzamakta ve sitenizi reklam yayınlamaya uygun hale getirmeniz için uyarı gelmektedir uyarıları sitenizde düzeltikten sonra tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Adsense sitenize reklam yayınlama için onay verdiğinde mobil,otomatik ve masaüstü reklam kodlarını sitenize ekleyerek reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.


Google adsense ile para kazanma yolları


Google adsense ile Youtube dan para kazanmak

Adsenseyi Youtube hesabınıza bağlayarak para kazanabilirsiniz bunun için Youtube hesabınızın reklam yayınlama şartlarını taşıması gerekmektedir,gerekli şartları taşıyan Youtube hesabınızdaki videolara adsense reklamlarını ekleyerek para kazanabilirsiniz.

Youtube dan para kazanabilmeniz için kaliteli özgün içerikler paylaşarak çeşitli yerlerden Youtube kanalınıza ziyaretçi çekmeniz gerekmektedir.Youtube dan para kazanma günümüzde oldukça populerdir Youtube kanalınız sayesinde çok yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.


Google adsense ile web sitesi ve blogdan para kazanmak


Blog veya web sitesinden para kazanmak için önce bir web sitesi yada blog kurmanız gerekmektedir sitenizi kurduktan sonra kopya olmayan,insanların ilgisini çekebilecek paylaşımlar yaparak blog ziyaretçilerinizi artırmalısınız.

Youtube da olduğu gibi blogunuzunda adsense reklam yayınlama koşullarını taşıması gerekir bu koşulları taşıyan blogunuzla adsenseye başvurup onay almanız gerekmektedir.Reklam yayınlama onayını aldıktan sonra reklamları blogunuza ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.


Yorumlar

Yorum Gönder