Pinterest ile nasıl para kazanılır?

.

Pinterest ile nasıl para kazanılır?
Pinterest ile nasıl para kazanılır?

Pinterest ile nasıl para kazanılır? Pinterest para kazanma yöntemleri


Pinterest Türkiye de çok fazla yaygın olmasa da Amerika ve bazı ülkelerde yaygın biçimde kullanımaktadır.Pinterest İnstagram gibi fotograf ve kısa video paylaşma sitesidir. Pinterestte de İnstagramdaki gibi kişisel ve işletme hesabı hesabı açılabilmektedir.

Pinterest hesabı açmak oldukça basittir email adresinizi kullarak 2-3 dakika içerisinde yeni bir hesap oluşturabilirsiniz .

Pinterest ile para kazanma olayı ise daha çok İngilizce hesaplar ile yapılabilmektedir aynı zamanda onaylı adsense hesabı olan İngilizce bir blog veya internet sitenizin olması gerekmektedir.

İngilizce hesap açmanın amacı Pinterest kullanıcıların büyük çoğunluğunun İngilizce konuşması ve bu ülkelerde Pinterest in yaygın olarak kullanılmasıdır zamanla Pinterest  Türkiye de de yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanırsa Türkçe hesaplardan da para kazanabilirsiniz. 

İngilizce blog kullanmanın amacı ise İngilizce yazılmış blog içeriklerini Pinterestte yayınlamak ve buradaki İngilizce bilenlerle etkileşime geçmektir.

Onaylı adsense hesabının olma amacı ise blogu ziyaret eden kullanıcıların adsense reklamlara tıklayıp adsense üzeinden para kazanılmasını sağlamaktır.

Pinterest ile para kazanmanın en önemli sebebi Amerika gibi ülkelerde insanların blog ve siteleri ziyaret ettiklerinde bloggerlara katkı sağlamak için reklamlara tıklama bilincinin olmasıdır,genel olarak blogu ziyaret eden her 100 kişiden 80 i blogtaki reklamlara tıklamaktadır.

Özet olarak Pinterest ile para kazanmak için ilk önce insanların ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz İngilizce bir blog veya site açmanız gerekmektedir daha sonra bir Pinterest hesabı oluşturmalısınız oluşturduğunuz Pinterest hesabında blogunuzun içeriği ile alakalı panolar açmalısınız bütün bu işlemleri yaptıktan sonra blogunuzdaki içerikleri Pinterestte düzenli olarak paylaşmanız gerekmektedir bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi çeşitli eklentiler kullanarak blog içeriklerini otomatik olarakta paylaşabilirsiniz.Yaklaşık olarak paylaştığınız içeriğin aranma hacmine göre 2 ay da Pinterestten para kazanmaya başlayacaksınız.




#etiketler
-Pinterest ile nasıl para kazanılır? 
-Pinterest para kazanma yöntemleri
-Pinterest para kazanma yolları
-Pinterest 



Yorumlar

Yorum Gönder

⚫SİTE İÇERİKLERİNİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status